Operatieve behandeling van platvoeten bij volwassenen: corrigeren van de vorm van de voet - verplaatsen hielbeen

Het hielbeen wordt naar binnen verplaatst/gekanteld

Corrigeren van de stand van het hielbeen

Deze operatie corrigeert de stand van het hielbeen, wanneer deze erg naar buiten gekanteld staat. Het is een geschikte techniek voor een soepele, volgroeide platvoet te corrigeren waarvan de gewrichten nog geen slijtage hebben.

Het doel van deze ingreep is om pijnklachten te verminderen, een betere stand van de (achter)voet te verkrijgen en de kans op ontwikkeling van slijtage van de middenvoet te verminderen.

Als u naar beneden kijkt, naar uw voeten, dan ziet u zowel de binnen- en de buitenkant van uw voet. De binnen- en de buitenkant van uw voet zouden (in de normale situatie) ongeveer even lang moeten zijn. Als de voeten ver naar buiten wijzen, lijkt de buitenkant van de voet korter dan de binnenkant. Door het hielbeen door te zagen en naar binnen te verschuiven of kantelen, wordt de stand van de voet weer rechter, en krijgt de voet weer een normalere (hogere) voetboog.

Er wordt een snede gemaakt aan de buitenzijde van de achtervoet, bij het hielbeen. Vervolgens wordt het hielbeen doorgezaagd, en de twee botstukken ten opzichte van elkaar verschoven. Zodat de goede stand verkregen is, wordt de botstukken vastgezet met 1 of 2 schroeven (zie figuren).

Voorbeeld van een standscorrectie van het hielbeen. Het hielbeen is naar binnen (mediaal) verschoven

Veelgestelde vragen

Bekijk meer vragen

Word ik door één behandelaar gezien of door een team?

U start altijd bij onze hielpijnexpert, die uw klachten uitgebreid onderzoekt en het behandelpad bepaalt. Afhankelijk van uw situatie kan de expert andere professionals inschakelen, zoals een fysiotherapeut of specialist. U houdt echter één vast aanspreekpunt binnen het Hielpijncentrum voor overzicht en continuïteit.

Recente publicaties

Bekijk alle publicaties

  • 12 maart 2026

    Hielpijn en shockwave therapie: wat zien we in de praktijk?

  • 02 maart 2026

    Het cuboidsyndroom

  • 08 januari 2026

    Het vetkamersysteem als belangrijke oorzaak van hielpijn

  • 04 december 2025

    Wat is de beste behandeling voor hielpijn?

  • 06 november 2025

    Helpen steunzolen echt bij hielpijn?

  • 30 september 2025

    Op blote voeten: gezond of riskant?

  • 04 september 2025

    Beenmergoedeem (BMO) in de hiel

  • 10 juli 2025

    Reizen met hielpijn

arrow_circle_left arrow_circle_right

Consult aanvragen Consult aanvragenarrow_right